Pár typů k přijímačkám (s dys i bez)
- prvni-dys-pomoc
- Oct 7, 2024
- 1 min read

Těsně před talentovými zkouškami na střední školu si moje dcera zranila koleno. Nebyla schopná bez berlí stát ani chodit ani pořádně sedět! Nemohla tedy sama dokončit povinné portfolio (mega obrovské desky plné jejích výtvarných prací, vše zapaspartované v jednotném formátu), nezvládla se sama na přijímačky dopravit, nemohla bez pomoci ani dojít do konkrétní učebny. Stres jak blázen! Já skončila po noční akci "matka zachraňuje portfolio" s atopickým ekzémem po celém obličeji a totálně psychicky i fyzicky vyčerpaná. Nu což, důležitý je výsledek. Uf. Byla přijata.
Proč to tedy píšu? Vše ovlivnit nedokážeme. Vždy se může něco zvrtnout. Proto je praktické, být skutečně dobře připraven.
Co tedy můžeme udělat?
Začněte hovořit o výběru střední školy nebo učiliště brzy.
Nepřestávejte se opravdově zajímat o to, co dítě zajímá a baví. Podporujte ho v tom, v čem je dobré.
Navštěvujte dny otevřených dveří a povídejte si o tom, co se tam dítěti líbilo nebo nelíbilo.
S přípravou na přijímací zkoušky začněte co nejdříve. Velmi přesně zjistěte, jaké požadavky, která škola má.
Spojte se s konkrétní školou a zjistěte, jaké podmínky mohou u přijímacích zkoušek vytvořit. Proberte se školou podpůrná opatření, na která má Vaše dítě nárok.
A při tom všem - se smiřte s tím, že ať jsou Vaše úmysly sebelepší, Vy už to neřídíte.
Navíc - buďte stále připraveni pomoci. Je možné, že Vaše dítě o pomoc nestojí, ale až bude v úzkých, bude ji potřebovat.
Držím Vám i Vašim dětem palce!
Pokud potřebujete pomoc nebo máte konkrétní otázky, napište mi.
Very friendly and helpful blog. There are many actual examples in all articles. I know myself Blanka for more than 20 years and can highly recommend her as a very kind, constructive and positive person.